Опубліковано Залишити коментар

Як підключити термінал Starlink від акумулятора?

Стандартний комплект обладнання “Старлінк” підключається до мережі 220В та здатний забезпечити доступ до Інтернету у будь-якій точці світу де є покриття “Старлінк”.

Логічно що у користувачів часто виникає потреба використовувати термінали у польових умовах, де мережа 220В або відсутня або працює з перебоями. В даній статті пропоную розглянути схему організації живлення терміналів “Старлінк” від акумуляторної батареї.

Схема підключення Starlink V2 від АКБ 12В з модифікацією стандартного кабелю

Попередження! Даний спосіб підключення не є офіційно схваленим компанією “Starlink”, тож всі дії та рекомендації зазначені на цьому сайті ви використовуєте на свій страх і ризик та під власну відповідальність.

Вимоги до живлення Starlink

Найпоширенішими в Україні на цей момент є термінали призначені для приватного використання з прямокутними (V2) або круглими антенами (V1).

Starlink V1 (Rev 1, Rev 2)
Starlink V2 (Rev 3)

Згідно з маркуваннями зазначеними на нижній частині стійки антени, маємо наступні вимоги до живлення терміналів:

Версія терміналаМаркування на терміналіПотужність
V1 (Rev 1, Rev 2) кругла56В 1.6A (x2)180Вт
V2 (Rev 3) прямокутна48В 2A96Вт
Starlink V1
Starlink V2

В залежності від режиму роботи термінал може мати різну споживчу потужність. На початку роботи енергоспоживання підіймається, та спадає під час звичайної штатної роботи, після завантаження та пошуку супутників. Також слід враховувати вбудований підігрів антени. Тож реальне споживання термінала буде менше ніж максимально можливе, але обладнання слід розраховувати на роботу в максимальному режимі, а краще з запасом, щоб мати стабільну систему.

Для визначення середнього значення споживчої потужності, пропоную звернутись до специфікації пристрою — https://www.starlink.com/specifications, для Starlink V2 вказано значення у діапазоні 50-75Вт.

Діапазон середньої споживчої потужності для Starlink V2

Поряд з параметрами живлення також зазначено «PoE» — Power over Ethernet (укр. ПоЕ Павер Овер Езернет) — що означає стандарт живлення пристрою по тим самим дротам що використовуються для передачі даних. Антена Starlink є самодостатнім пристроєм що може забезпечити з’єднання з мережею Інтернет, а комплектний роутер містить в собі два модулі: живлення по технології PoE та безпосередньо сам маршрутизатор.

Отже, антену можна використовувати окремо від комплектного роутера якщо забезпечити її живлення за технологією PoE. В такому варіанті можна використовувати будь-який роутер, або мережевий адаптер комп’ютера напряму.

PoE інжектор

Згідно зі стандартом PoE, антена є “споживачем енергії” (англ. powered device, скорочено PD), а роутер виконує роль “обладнання джерела живлення” (англ. power sourcing equipment, скорочено PSE).

PoE інжектор — це “обладнання джерела живлення” (PSE) що забезпечує живлення для “споживача енергії” — антени (PD) шляхом “ін’єкції” живлення у кабель передачі даних. PoE бувають двох видів:

  • пасивні — які подають живлення незалежно від того чи підтримує споживач дані параметри живлення;
  • активні — які перевіряють параметри живлення що підтримує споживач перед тим як подати його, та не подають живлення у разі якщо споживач не може працювати від даної напруги;

Для використання з Starlink підійде будь-який пасивний інжектор що здатен забезпечити потужність 100Вт для Starlink V2 та 180W для Starlink V1. Більшість мережевого обладнання потребують значно меншої потужності, до того ж остання версія стандарту 802.3bt обмежує максимальну потужність до 100Вт, тому на ринку вибір інжекторів здатних підтримувати зазначену потужність не великий.

На ринку існують інжектори спеціально розроблені для використання з терміналами Starlink що підтримують потужність у 150Вт та дозволяють використовувати стандартну схему обтискання кабелю Т568В. Приклади моделей: DishyPowa, Boondocker.

Також, на українському ринку доступний PoE інжектор українського виробництва AB Production що поставляється як окрема плата, або разом з перетворювачем напруги.

Акумулятор

Сам по собі інжектор забезпечує тільки подачу живлення від підключеного на вхід джерела. Для повноцінної роботи схеми необхідно обрати акумуляторну батарею необхідної місткості та напруги. Місткість акумулятора варто підбирати з розрахунку що Starlink V1 в середньому споживає близько 60-80Вт, а Starlink V2 в близько 50-75Вт.

DC-DC перетворювач

В залежності від вихідної напруги акумуляторної батареї необхідно підібрати відповідний DC-DC перетворювач. Найпоширенішими у використанні є автомобільні акумулятори з вихідною напругою 12В, в такому випадку підійде DC-DC XWST 12В-48В 5А 240Вт.

Вихідну потужність перетворювача бажано підібрати з запасом. Виробники перетворювачів радять не навантажувати перетворювач більше ніж на 80%, тобто для Starlink V2 цілком має бути достатньо перетворювача на 48В 3А 146Вт, оскільки 80% навантаження для даного перетворювача становить 146Вт х 80% = 116Вт. Але враховуючи що заявлена виробником потужність перетворювача часто завищується, бажано обирати перетворювач номіналом вище.

Маршрутизатор

Оскільки стандартний роутер з комплекту Starlink V2 живиться від мережі 220В виникає необхідність у заміні роутера на сторонній з живленням від 12-24В. Підійде будь-який маршрутизатор з доступних на ринку.

Схема підключення

Типова схема підключення термінала Starlink від зовнішнього джерела живлення виглядає наступним чином:

Схема підключення Starlink V2 від АКБ 12В з модифікацією стандартного кабелю

Список обладнання:

  1. PoE інжектор;
  2. Роутер;
  3. DC-DC перетворювач;
  4. Акумуляторна батарея;
  5. Три екранованих конектори 8P8C/RJ45;

Оскільки Starlink V2 має відмінну від стандартної схему живлення, необхідно всі конектори що підключаються до PoE інжектора обтискати за схемою Starlink Swapped вказаною на малюнку. Конектор що підключається до роутера обтискається за схемою T568B також вказаною на малюнку.

Схема підключення PoE інжектора без втручань у стандартний кабель Starlink

Якщо з певних причин немає можливості модифікувати стандартний кабель, можна використати Starlink Ethernet Adapter як з’єднувач між антеною та PoE інжектором. Кабель адаптера обтискається 8P8C/RJ45 конектором за схемою Starlink Swapped.

Далі кабель від антени підключається до адаптера, а кабель адаптера вже підключається до PoE інжектора. Роз’єм P8C8/RJ45 адаптера залишається не залучений.

З’єднувач кабелю

Для використання модифікованого кабелю разом зі стандартним роутером можна з’єднати кабель назад за допомогою вологозахищеного з’єднувача під роз’єм 8P8C/RJ45 з екраном.

Використовуючи описану схему організації живлення Starlink від акумуляторної батареї можна користуватись терміналом Starlink за відсутності доступу до міської мережі 220В.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *