Опубліковано Залишити коментар

Як з’єднати пошкоджений кабель Starlink

Кабель що з’єднує антену з роутером є досить вразливою деталлю комплекту Starlink. Згідно з даними сервісних центрів з ремонту терміналів Starlink вихід з ладу кабелю або роз’єму антени є чи не найпоширенішою проблемою. До даної статистики можна також додати попит на кабелі та кількість пропозицій на торгових майданчиках. В даній статті пропоную розглянути варіанти ремонту кабелю та вибір аналогів у разі недоцільності ремонту.

Стандартний кабель від терміналу Starlink з перетином жил 24AWG

Характеристики стандартного кабелю

Наразі відомо про два типи кабелів від Starlink V2 що розрізняються перетином жил 24AWG (товстіший) та 26AWG (тонкіший). На серпень 2023 року термінали Starlink комплектуються кабелем 11м перетином 26AWG.

Стандартний кабель від терміналу Starlink з перетином жил 26AWG

Відомі маркування кабелю:

  1. E142890-D C(UL)US CMX Outdoor-CMR 75°C FTP 4PR 24AWG ETL VERRIFIED TO TIA-568-C.2 CAT5E PATCH CABLE -LF-
  2. E51 5747-VN C(UL)US CMX OUTDOOR-CMR 75°C FTP 4PR 26AWG

Яку корисну для ремонту інформацію можна отримати з даного маркування?

  • FTP — Foiled twisted pair — фольгована вита пара
  • 4PR — 4 пари, тобто 8 дротів у кабелі + фольга для екрану
  • 24AWG або 26AWG;
  • CAT5E — 4-парний кабель, вдосконалена категорія 5 здатний забезпечити швидкість передач даних до 100 Мбіт/с при використанні 2 пар і до 1000 Мбіт/с при використанні 4 пар

Дані характеристики допоможуть нам у підборі відповідних розхідних матеріалів для ремонту кабелю. Також, слід зазначити що жили кабелю складаються з декількох мідних жил сплетених між собою що забезпечує більшу гнучкість кабелю та робить його зручніше у користуванні.

Варіанти ремонту

Якщо цілісність дротів порушена, найпростіший та найдоступніший варіант ремонту — скрутити дроти між собою колір в колір (помаранчеву з помаранчевою, білопомаранчеву з білопомаранчевою і т.д.) та заізолювати кожен дріт ізострічкою. Ще краще спаяти та заізолювати термозбіжними трубками на клейовій основі. Таким чином можна досягнути більш-менш якісного та герметичного з’єднання. Перевагою даного способу є простота реалізації та низька ціна рішення. Недоліком є трудомісткість та надійність з’єднання. В залежності від якості ізоляційних матеріалів вони можуть мати різну стійкість до впливу ультрафіолету, також можливе порушення герметичності скрутки через механічний вплив, перекручування і т.д.

Ще одним варіантом ремонту є застовування спеціальних з’єднувачів, як вологозахищений з’єднувач YXY під роз’єм 8P8C/RJ45 Cat6 з екраном

Кабель обтискається екранованими роз’ємами 8P8C/RJ45 та з’єднується за допомогою герметичного з’єднувача. Перевагою даного методу з’єднання кабелю є можливість роз’єднати кабель за потреби, також даний спосіб менш трудомісткий. Але недоліком даного способу з’єднання є вища вартість матеріалів та наявність кримперу для RJ45.

Вибір конекторів

Також варто окремо зазначити, що слід врахувати характеристики кабелю при виборі конекторів RJ45/8P8C. Щоб не порушувати стандарту, конектор повинен бути з екраном, як і з’єднувачі чи роз’єми. Також варто врахувати товщину жили кабелю 24AWG — 0,25mm2. Якщо обрати конектор що не розрахований на жили перетину 24AWG — 0,25mm2, дроти просто можуть не зайти в конектор.

Існують також конектори з пластиковим тримачем, для зручності користування — Екранований роз’єм 8P8C/RJ45 зі вставкою (сумісний зі стандартним кабелем Starlink).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *